Andrzej Wajda

Andrzej Witold Stanisław Wajda

7,5
7 840 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andrzej Wajda

Przykro czytać PeieS-kich wypowiedzi na tym portalu. Będąc w pierwszych latach podstawówki to w objazdowym kinie oglądałem filmy animowane radzieckie-Konik garbusek,O rybaku i złotej rybce, fabularne Samotny biały żagiel itp .) Jak otwarto po odbudowie Warszawy kino Moskwa,Atlantic i kina w PKiN-ie(bilet wstępu kosztował wtedy 2,50zł a ulgowy 1,25zł) to mogę napisać, że wychowałem się na filmach:Wajdy,Munka,Polańskiego,Kurosawy,Bergmana,Antonioniego,Felliniego.A. Wajda jest z tej najwyższej półki reżyserem.Każdy jego film to szereg obrazów z mistrzowskimi kadrami przy akompaniamencie wspaniałej muzyki.
Przecież Kanał to nie tylko waleczność polskich żołnierzy podczas okupacji hitlerowskiej, również metaforyczne nawiązanie do czasów polskiej rzeczywistości lat pięćdziesiątych.

użytkownik usunięty
mirko_activ

No widzisz, na ogladałeś się za dużo radzieckich bajek i teraz wypisujesz bzdury że towarzysz Wajada to geniusz :)
I na co ci to byo chłopie?
Wychowałeś sie na filmach wajdy? Współczuję.

Dziękuję za odpowiedż.Szkoda że nie czytasz całych zdań.Poznałbyś chłopku jakich filmów się naoglądałem

mirko_activ

W zasadzie to nie mam nic ciekawego do powodzenia w tym temacie, ale chcę to podnieść, bo na górze jakiś kretyn robi wieś, to chce go wysłać w odmęty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones