Andrzej Wajda

Andrzej Witold Stanisław Wajda

7,5
7 840 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andrzej Wajda

Reżyserem naprawdę jest dobrym. Owszem nie wszystkie filmy jego były dobre, miał też
katastrofalne filmy, ale też zauważmy, że jest jedyny reżyser polski, który otrzymał Złotą Palmę.
Filmy takie jak Kanał, Popiół i Diament czy Danton są naprawdę świetne. Mało reżyserów polskich
(polskich tzn. mam na myśli tych którzy kształcili się w Polsce) mu dorównywało czy też było
lepszych/

HarryKlassen

Niestety takie jest społeczeństwo filmwebu, które czasem nawet nie ocenia za poglądy, tylko w imię zasad, żeby 'ugnoic'. Wiele razy spotkałem się z kompletnie nie uzasadnionym ocenianiem 1/10 itp, które było poparte różnymi pseudoargumentami, typu daje 1/10 bo tak mi się podoba, bo go nie lubię itd. Smutne ale prawdziwe.

HarryKlassen

Nie jest jedynym polskim reżyserem ze Złotą Palmą, przecież jest jeszcze Polański, który również jak najbardziej kształcił się w Polsce.

HarryKlassen

Mamy czy mieliśmy kilku znakomitych reżyserów, Andrzej Wajda jest jednym z nich.

Przykładowo, Andrzej Munk, Wojciech Jerzy Has, Jerzy Kawalerowicz, Tadeusz Konwicki, Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi, i może jeszcze kilku. Wszyscy tworzyli dzieła doskonałe. Niektórzy byli nominowani do Złotej Palmy (a wspomniany już Roman Polański nawet ją otrzymał), skoro o tym mowa.

To, że dostaje się taką nagrodę, zależy od wielu czynników. Czy to, że Miłosz i Szymborska otrzymali Nobla oznacza, że są "lepsiejsi" od Herberta czy Różewicza? Nie.

Mamy wybitnych twórców, tylko ich poznawać. Można wymienić o wiele więcej wartościowych filmów Wajdy, niż podałeś.

marscorpio

Z określeniem "Złota Palma" najczęściej utożsamia się najlepszy film.
Idąc tym tropem tylko trzech Polaków zdobyło "główną" Złotą Palmę- Wajda, Zanussi i Polański.

kaleenee

o przepraszam, Zanussi zdobył Złotego Lwa w Wenecji a nie Palmę w Cannes.

HarryKlassen

Ja nie znam poglądów tego pana, oceniam go na podstawie filmów. Prawda, kręcił kiedyś dobre filmy, ale teraz polskie kino upadło i Wajda wraz z nim. Gdy tylko widzę w kinie, że jest wyświetlany polski film, wiem już że lepiej go omijać. Filmów Wajdy też się to tyczy. Sądziłem niedawno, że ostatnim dobrym polskim reżyserem jest Jerzy Hoffman, ale po obejrzeniu "Bitwy Warszawskiej" straciłem do niego szacunek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones