Andrzej Wajda

Andrzej Witold Stanisław Wajda

7,5
7 840 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andrzej Wajda

"Katyń to zbrodnia wojenna, a nie ludobójstwo; ludzi unicestwiano nie według kryterium narodowego. Nie trzeba być historykiem - wystarczy poczytać Marksa, Engelsa, Lenina i innych twórców, by zrozumieć, że ci ludzie (rozstrzelani Polacy) byli przedstawicielami klasy burżuazyjnej" - powiedział dyrektor Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia Jurij Bondarienko.

Bondarienko wypowiedział te słowa podczas konferencji "Rosja i Polska: historia, która przeszkadza wzajemnemu zrozumieniu", zorganizowanej dziś przez państwową agencję informacyjną RIA-Nowosti. Wystąpienie Rosjanina było tak agresywne i antypolskie, że salę opuścili polscy dziennikarze, w tym nawet korespondent "Gazety Wyborczej".

http://niezalezna.pl/40395-koniec-dialogu-polsko-rosyjskiego-rosjanie-obrazaja-p amiec-zamordowanych-w-katyniu

i jak tam, zadowolony?

grezyl

nie ma w polskim kinie, ba nawet w całym polskim świecie celebrytów bardziej antypolskiego i zarazem proruskiego człowieka dla mnie pan wajda to żenada i wstyd dla Polski.

booba1983

Dobrze że ty w Polsce i na świecie nic nie znaczysz i takie pierdoły możesz sobie pisać tylko na forach,gdzie może trzy osoby się tym zainteresują.W którym miejscu Wajda jest bardziej antypolski niż ty?Nawet za 50 lat ludzie będą oglądać Ziemie Obiecaną,gdzie wtedy będą twoje dokonania??:DDDDDD

llama777

Nie wiem czy wiesz ale SzP Wajda był dlugoletnim czlonkiem PZPR. Kpi z katastrofy w Smoleńsku - mógłby przynajmniej nie wypowiadać się publicznie skoro do Katynia leciał z naszym premierem ale osoba która zrobiła karierę wchodząc w tyłek władzom komunistyczny - no cóż wiele to świadczy o formacie tego człowieka
Pozdrawiam

grezyl

No,sorry ale kolesie którzy wykończyli ponad 20 mln swojego narodu mają wylewać łzy nad polskimi oficerami????Ja od Rosjan niczego już nie wymagam,no bo co można im powiedzieć?Powiedz Rosjaninowi którego połowa rodziny za Stalina albo siedziała po łagrach albo została wykończona jako wróg narodu że ma przepraszać za Katyń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones