Paweł Edelman

7,7
3 553 oceny zdjęć
powrót do forum osoby Paweł Edelman

operator

użytkownik usunięty

Obok Sławomiara Idziaka najbardziej utalentowany polski operator filmowy. "Kroll", "Psy", "Demony Wojny", "Pan Tadeusz", "Pianista", to tylko niektóre wyniki jego swietnej pracy operatorskiej.Ważne jest że polska kinematografia może pochwalić się takimi ludzmi jak własnie Edelman i Idziak

zapomniałeś o Kamińskim. To właśnie on jest najlepszym polskim operatorem. Ale wymieniona przez Ciebie dwójka tworzą wraz z Januszem prawdziwą elitę. Pozdro

neil__mccauley

racja... jednak Janusz Kaminski to troche wyzsza liga

neil__mccauley

Zapomnieliście dodać jeszcze Dariusz Wolskiego =]
1. Janusz Kamiński
2. Sławomir Idziak
3. Paweł Edelman
4. Dariusz Wolski
To jest dopiero elita :)

Mr__X

Wolski to nizsza klasa od pozostalych trzech... czlowieku, wez mysl jak piszesz

zreszta zadnego z nich nie mozna porownywac

zwol

Wolski z pewnością to nie niższa klasa. Zdjęcia do Piratów z Karaibów są wspaniałe. Jeśli patrzysz tylko na Oscary to lepiej sie nie odzywaj.

Mr__X

czlowieku, dobry operator jest nagradzany...

Wolski to najzwyklejszy rzemieslnik jakich pelno. jego zdjecia sa na tyle dobre, na ile musza w typowych, nic nie wnoszacych, amerykanskich filmach. pozostali panowie to artysci najwyzszej klasy, szczegolnie Kaminski

zreszta widze, ze nie wiesz na czym polega kunszt operatorski, wiec nie bede polemizowal. szkoda mojego czasu

zwol

Zdjęcia Pana Wolskiego mi się podobają. A ty nie patrz na same nagrody idioto. Jak Edelman dostanie kolejną nominacje za Katyń to zaczniesz pewnie gadać, że jest lepszy od Idziaka.

Mr__X

kretynie skonczony,

po pierwsze Idziak i Edelman to dwa rozne pokolenia, inne filmy, calkowicie inne style opowiadania i swiecenia. co to za tekst, ze pewnie zaczne gadac ktory z nich jest lepszy? jak mozna ich porownywac?

powiem krotko. to, ze tobie sie cos podoba, znaczy tyle co NIC... gowno sie znasz i sam to potwierdzasz swoimi wypowiedziami

doucz sie, poczytaj, poznaj na czym polega praca autora zdjec filmowych i moze wtedy odroznisz sztuke od rzemiosla


zwol

zastanawia mnie fakt, ze wypisujac 'najlepszych', polskich operatorow, zaden z was, nie wspomnial o Jerzym Wojciku, Witoldzie i Piotrze Sobocinskich, Wieslawie Zdorcie i wielu innych, zasluzonych w polskiej kinematografii

zwol

To jak widać nie ich pokolenie. I kolego nie zarzucaj mi tego, że się na tym nie znam, bo filmy oglądałem jak ty jeszcze robiłeś w pieluchy. A poza tym po co już rzucasz w moją stronę coraz ostrzejsze słówka? Ja nie miałem zamiaru się kłucić. Ale skoro już masz naturę metalowca jak widac po towich zdjęciach to trudno. Pozdrawiam!

Mr__X

Kamiński, Edelman i Idziak to elita a Wolski to ligowy średniak, coś jak Odra Wodzisław - utrzymuje się spokojnie w 1 lidze ale w pucharach nigdy nie zagra :)

Waclaw

bardzo dobrze powiedziane... i wszystko jasne

zwol

Kultura osobista na najwyższym poziomie.

pozdrwaiam
M.

Zgadzam się, Edelman jest znakomitym operatorem i można śmiało go stawiać obok Idziaka i Kamińskiego, których to Akademia Filmowa zdążyła docenić - zwłaszcza tego drugiego, bo Idziak wciąż czeka na pierwszego Oscara.

Thommy

w swietle najnowszych wydarzen, musze przyznac ze Wolski to rzeczywiscie czolowka i jesli dalej bedzie szedl na tym poziomie, to szykuje nam sie kolejna legenda... kolejny ponadprzecietny polski operator

1. Janusz Kamiński - zdecydowanie najlepszy!!
2. Andrzej Sekuła
3. Dariusz Wolski
4. Paweł Edelman
5. Sławomir Idziak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones